تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

روزنامه واشینگتن‌پست به نقل از دو مقام ارشد اروپایی می‌گوید در عملیات نیروهای ویژه پلیس فرانسه در بامداد چهارشنبه در سن دنی، در حومه پاریس، عبدالحمید اباعود، «طراح حملات پاریس» کشته شده است.

تصویری از اباعود در نشریه انگلیسی‌زبان «داعش»

Image copyrightReuters
Image captionماموران پلیس یکی از دستگیر شدگان را همراه خود می‌برند

مقامات فرانسه از دستگیری هفت نفر در ارتباط با حملات خونین شامگاه جمعه در پاریس خبر داده اما وضعیت عبدالحمید اباعود، هماهنگ کننده این حملات مشخص نیست.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده است که دو هواپیمای هواپیمایی فرانسه، که از مبادی در آمریکا پرواز می‌کردند، در پی «تهدید به انفجار بمب» مجبور به فرود اضطراری در ایالات متحده و کانادا شده‌اند.

هواپیمای پرواز شماره ۶۵

رسانه‌ها از یورش پلیس فرانسه به آپارتمانی در شمال پاریس گزارش می‌دهند. دو نفر از مظنونان کشته شدند. یکی از آنان زنی بوده که خود را منفجر کرده است. به گفته پلیس دو نفر هم دستگیر شده‌اند.

پلیس آلمان پنج مظنون به ارتباط با ترورهای پاریس را در نزدیکی شهر آخن دستگیر کرده است. سخن‌گوی پلیس گفته است که بنا بر اطلاعات موجود، یکی از افراد تحت تعقیب در این منطقه پنهان شده است.

پلیس بلژیک نام دو مرد را که همراه مظنون فراری حملات پاریس، خاک فرانسه را ترک کردند منتشر کرد. این دو مرد جوان مظنون به دست داشتن در یک حمله تروریستی و همکاری با یک گروه تروریستی هستند.

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سی‌آی‌ای» با بیان اینکه خطر حملات گروه «حکومت اسلامی» (داعش) تنها محدود به پاریس نخواهد ماند، در مورد تهدیدهای ناشی از ادامه‌دار بودن چنین حملاتی هشدار داده است.

جان برنان، رئیس سی‌آی‌ای

پلیس بلژیک می‌گوید، عبدالسلام صالح، مظنون تحت پیگرد بین‌المللی در رابطه با حملات پاریس را دستگیر کرده است. به گفته منابع آگاه، مغز متفکر سوء قصدهای پاریس به احتمال مردی بلژیکی است.

به گزارش وزارت دفاع فرانسه جنگنده های فرانسوی بزرگترین عملیات تا به امروز در سوریه علیه مواضع داعش در شهر رقه که مقر اصلی این گروه است را انجام داده اند.

رهبران جهان در واکنش به حملات تروریستی در پاریس، بر مبارزه‌ی مشترک علیه تروریسم تاکید کردند. مرکل در پیام به دولت و مردم فرانسه گفت تروریست‌ها همه‌ ما را نشانه گرفته‌اند ولی "شیوه زندگی آزاد ما قوی‌تر از ترور است".

Template Design:Joomla Group