تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

شش تن از اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی که روز شنبه مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند، بازداشت شدند. دو نفر از دستگیرشدگان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه برده شده و زنان بازداشتی نیز تحویل زندان قرچک ورامین شده‌اند.

پلیس فرانسه می‌گوید که دو نفر از مهاجمان انفجارهای پاریس به تازگی به عنوان پناهجو از مرز یونان وارد اروپا شده بودند. طبق آخرین گزارش زنی که در خانه محله سن‌دنی کشته شد، خودکشی نکرده است.

بلژیک سطح هشدار امنیتی را در پایتخت به بالاترین حد رساند. ستاد بحران وزارت کشور بلژیک اعلام کرد که یک "تهدید فوری و بسیار جدی" وجود دارد و بازی‌های فوتبال و گردهمایی‌های بزرگ باید لغو شوند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه ۲۰ نوامبر به اتفاق آرا قطعنامه پیشنهادی فرانسه در خصوص گروه حکومت اسلامی (موسوم به داعش) و دیگر گروه های افراطی را تصویب کرد. در این قطعنامه از همه کشور‌ها خواسته شده است تا برای مقابله با حملات احتمالی این گروه ها تلاشی مضاعف و هماهنگ به عمل آورند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد

وزیر خارجه ایالات متحده خواستار بردباری در جریان مبارزه با گروه موسوم به «حکومت اسلامی» شده است و می‌گوید نباید در این راه ارزش‌های بنیادین در حمایت از انسان‌ها به فراموشی سپرده شوند.

کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۸ آبان با تصویب قطعنامه‌ای «نگرانی عمیق» خود را از نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران ابراز کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در پی حملات تروریستی در پاریس، فرانسه با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل از جامعه بین‌المللی خواست که مشترکاً با تروریسم مقابله کند. به گفته دیپلمات‌ها مانعی برای پذیرش این پیش‌نویس وجود ندارد.

دادستانی پاریس روز پنج‌شنبه اعلام کرد که جسد عبدالحمید اباعود که از او به عنوان مغز متفکر حملات تروریستی جمعه‌شب پاریس نام برده می‌شود در میان تلفات یورش روز چهارشنبه پلیس ویژه فرانسه به محله‌ای در شمال پاریس شناسایی شده است. 

عبدالحمید اباعود

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه، روز پنج‌شنبه در مورد احتمال وقوع حمله شیمیایی یا بیولوژیکی در این کشور هشدار داد. 

سربازان ارتش فرانسه در اطراف برج ایفل گشت‌زنی می‌کنند.

فرانسه می‌گوید که در واکنش به ترورهای پاریس پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه "دولت اسلامی" را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد. روسیه نیز مستقلا پیش‌نویسی را در همین رابطه ارائه کرده که بر هماهنگی عملیات با رژیم اسد استوار است.

Template Design:Joomla Group