تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

امروز و در پی مراجعه خانواده‌های فعالین مدنی بازداشت شده روزهای اخیر در تهران به زندان و دادسرای اوین، به ایشان گفته شد که روز شنبه برای تعیین تکلیف اکثریت بازداشت شدگان به دادسرای اوین مراجعه کنند و هم‌چنان از هاشم زینالی و رضا ملک خبری در دست نیست. در حال حاضر هویت ۱۷ فعال مدنی بازداشت شده در روزهای اخیر، محرز شده است.

evin-perison-sahamnews

در حالی که رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مورد «استفاده جناحی» از موضوع «نفوذ» هشدار داده‌اند، تاکید رهبر جمهوری اسلامی بر این است که «نباید با استناد به سوءاستفاده احتمالی و جناحی... اصل قضیه نفوذ و اهمیّت این مسئله را کمرنگ جلوه داد».

بلژیک از تعقیب صلاح عبدالسلام که حضورش در بروکسل این شهر را در وضعیت اضطراری فرو برده است و محمد ابرینی٬ یکی دیگر از مظنون‌های حملات خون‌بار پاریس٬ خبر داد. وضعیت اضطراری در پایتخت بلژیک تا دوشنبه آینده تمدید شده است.

رئیس جمهور روسیه می‌گوید که اقدام ترکیه در سرنگونی هواپیمای سوخوی روسی "خنجر زدن از پشت است" و پیامدهای سختی خواهد داشت. همزمان ترکیه از ناتو خواسته است برای بررسی وضعیت، جلسه فوق‌العاده تشکیل دهد.

به گزارش رسانه‌ها ارتش ترکیه یک جنگنده‌ی روسیه را در مرز سوریه سرنگون کرده است. مقامات ترکیه مدعی هستند که جنگنده‌ی مزبور حریم هوایی این کشور را نقض کرده است. روسیه این ادعا را رد کرده است.

مهاجرانی که مسیر حرکت آنها در مرز یونان و مقدونیه سد شده است، لب های خود را به نشانه اعتراض دوخته اند.

نخست‌وزیر بلژیک شامگاه دوشنبه اعلام کرد که سطح هشدار امنیتی در پایتخت این کشور در یک هفته آینده هم در بالاترین سطح خواهد ماند اما انتظار می‌روند مترو و مدارس به تدریج از روز چهارشنبه بازگشایی شوند.

نخست‌وزیر بلژیک، در حال تشریح تصمیم شورای امنیت ملی برای خبرنگاران

بابک زنجانی ضمن ارائه توضیحاتی درباره نقش خود در انتقال محموله ۱۵۰۰ کیلیویی طلا که سال ۹۱ در گمرک ترکیه توقیف شده بود، دست اندرکاران انتقال این محموله از جمله «دو مأمور» و فردی به نام «الف» را متهم کرد که طلاها را با سرب جایگزین کرده‌اند.

پلیس و نیروهای امنیتی بلژیک طی عملیاتی ضد تروریستی در بروکسل و چند شهر دیگر ۱۶ نفر را بازداشت کرده‌اند. بروکسل همچنان در بالاترین وضعیت امنیتی است. خطوط مترو، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل‌اند.

در پی جلسه شورای امنیت ملی بلژیک اعلام شد که روز دوشنبه مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل خواهند بود و شهروندان بروکسل باید از ورود به مکان‌های پرازدحام مانند ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌ها بپرهیزند. خطر ترور جدی و نزدیک است.

Template Design:Joomla Group