تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

مسئولان درباره میزان دارایی‌های بلوکه شده ایران ارقام بسیار متفاوتی اعلام می‌کنند. ابهام اصلی ظاهرا به تفکیک نشدن درآمدهای بلوکه شده فروش نفت پس از تشدید تحریم‌ها و دارایی‌های بلوکه شده قبل از آن مربوط است.

ناظران معتقدند با امضای توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ بهای نفت در بازارهای جهانی کاهش می‌یابد. نشانه‌های این روند نزولی با نزدیک شدن روزهای پایانی مذاکرات و افزایش احتمال توافق آشکارتر شده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران با اشاره به تاثیر عواملی چون مذاکرات اتمی ايران با گروه ۵+۱ در وین خبر داد کهنرخ طلا و سکه به «پایین‌ترین حد» خود در سه سال گذشته رسیده است و می‌توان از این روند «به عنوان یک رکورد بی‌سابقه یاد کرد».

ایران قصد دارد در صورت لغو تحریم‌ها، تولید نفت خود را به سرعت افزایش دهد. درباره زمان احتمالی برداشته شدن تحریم‌ها، توان ایران برای افزایش سریع تولید نفت و تاثیر آن بر بازارهای جهانی گمانه‌زنی‌های مختلفی مطرح است.

تنی چند از اعضای كميسيون انرژی مجلس ایران قصد پیگیری موضوع دکل نفتی گمشده در ایران با نام "دین" را دارند. دکل گمشده به ادعای برخی در قطر و به ادعای برخی دیگر در مکزیک مشغول به‌کار است. دکل دین ۷۸ میلیون دلار ارزش دارد.

ابراهيم رئيسی٬ دادستان کل کشور وجود موسسه‌های مالی غيرمجاز را به صلاح ندانسته و گفته پرونده‌های فساد اقتصادی «خرد و کلان» در سرتاسر ايران وجود دارد.

سخنگوی کمپانی "رویال داچ شل" تایید کرد که هیئتی از مقامات این شرکت به ایران سفر و با مسئولان نفتی ایران مذاکره است. شل به دنبال راهی است تا بدهی خود به ایران را پرداخت کند و تجارت با این کشور را از سر بگیرد.

روزنامه رسالت، اسحاق جهانگيری، معاون اول رئيس جمهور ايران را متهم کرده که زمانی که به عنوان وزير صنايع و معادن مشغول به کار بود، پرونده تخلفی به مبلغ بيش از شش ميليارد تومان در ديوان محاسبات کشور عليه او وجود داشته است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران

کيانوش تکلو، مدير دفتر حقوقی و املاک اداره کل ميراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از صدور حکم دادسرای نظامی برای توقف ساخت و ساز در ميدان سپاه خبر داد.

روزنامه وال‌استریت‌جورنال، از قول یک مقام ارشد شرکت نفت ایران، می‌گوید این کشور در صورت رسیدن به توافق اتمی خود را برای ارائه قراردادهای سودآور تازه‌ای به شرکت‌های بین‌المللی آماده می‌کند، که بر اساس آن در عین حال خواستار دریافت فناوری و شراکت بیشتر نیز می‌شود.

حسن روحانی، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در میدان پارس جنوبی

Template Design:Joomla Group