تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت باید از آستان‌های مقدس و قرارگاه‌ها مالیات دریافت کرد و قانون این اجازه را به دولت داده است. فعالیت‌های اقتصادی سپاه و آستان‌ها تاکنون از پرداخت مالیات معاف بوده‌اند.

 

 

 

مدیرکل فناوری اطلاعات گمرک می‌گوید از دو سال پیش فرایند عملیات گمرکی الکترونیکی شده و این کار امکان برخورد با تخلف را افزایش می‌دهد. او هدف گمرک را افزایش شفافیت و جلوگیری از فساد در تجارت خارجی خواند.

 

 

 

برنامه خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای جدید برای شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با واکنش‌های انتقادی و اغراق‌آمیزی از سوی منتقدان دولت روبرو شده است. مسئولان و رسانه‌های نزدیک به دولت به بسیاری از این ابهام‌ها پاسخ گفته‌اند.

 

در حالی که شرکت گاز ایران خبر محکومیت و جریمه میلیاردی را تکذیب می‌کند، روزنامه حریت ترکیه می‌نویسد که رقم جریمه گازی ایران به ترکیه دو برابر بیشتر از میزانی است که یک مقام ایرانی پیشتر اعلام کرده بود.

 

 

ترکیه در دومین شکایت گازی خود از ایران موفق به دریافت حکم یک میلیارد دلار جریمه بابت گران‌فروشی گاز ایران به این کشور شد.

 

 

 

وزیر نیرو از کاهش ۴۰ میلیارد متر مکعب آب خبر داد. برخی مقامات برای برون​رفت از بحران آب، گزینه انتقال آب خزر به استان مرکزی و سمنان را تنها راه می​دانند اما به نظر منتقدان این طرح غیرعلمی و پرخرج است.

 

 

 

بهای نفت‌خام به کمتر از ۲۷ دلار در هر بشکه رسید. این بیشترین سقوط بهای نفت در ۱۲ سال گذشته است و به اقتصاد کشورهای متکی به درآمدهای نفتی، از جمله ایران که تازه از بند تحریم‌ها رها شده، آسیب‌های جدی وارد خواهد کرد.

 

 

 

در حالی که انتظار می‌رود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه گزارش خود از عمل به تعهدات از سوی ایران را منتشر کند و تحریم‌ها علیه تهران نهایتا تا روز یک‌شنبه لغو شود، گزارش‌ها حاکی از آماده‌باش نفتکش‌های ایران برای حرکت به سوی هند و اروپا است.

 

 

 

 

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در پاسخ به انتقادها از تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال ۹۵ به مجلس، گفته که این لایحه حاضر است اما دولت احتمالا آن را بعد از آغاز اجرای توافق هسته‌ای (برجام) تقدیم مجلس می‌کند.

 

 

 

 

قیمت نفت به پایین‌ترین حد خود در ۱۲ سال گذشته رسید؛ کمتر از ۳۲ دلار در هر بشکه. ناظران چشم‌انداز نویدبخشی برای بازار جهانی نفت متصور نیستند و پیش‌بینی‌ها حاکی از احتمال سقوط قیمت نفت تا ۲۰ دلار در هر بشکه است.

 

 

 

 

 

Template Design:Joomla Group