تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

رئیس فراکسیون امید مجلس انتقاد از «بازگشت فضای امنیتی به دانشگاه‌ها» را «حرف مشترک» تشکل‌های دانشجویی دانست و از وزیر علوم خواست که مطالبات دانشجویان را «با جدیت بیشتر پیگیری» کند.

 

انتشار خبر و تصاویری از حضور سعید مرتضوی در شبکه‌های اجتماعی که بیانگر خروج او از ایران و سفر به عراق برای شرکت در مراسم اربعین، با واکنش‌هایی همراه شد، اما وکیل مدافع او گفته است که مرتضوی ممنوع‌الخروج نبوده است.

 

سعید مرتضوی برای شرکت در مراسم اربعین از ایران خارج شده و به عراق سفر کرده است

کمیته سوم سازمان ملل متحد با تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ای ایران را

 

به رعایت حقوق بشر فرا خواند. این کمیته خواستار احترام به آزادی

 

اندیشه و پایان بخشیدن به بازداشت‌های خودسرانه و نقض حقوق

 

زنان و اقلیت‌ها شد.

USA UN-Menschenrechtsrat in Ney York (picture-alliance/dpa/P. Foley)

آیت‌الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه در نخستین سخنرانی خود پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «آمریکا همان آمریکاست و نتیجه انتخابات آن برای ما فرقی نمی‌کند.»

 

علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس گفته مجلس خبرگان رهبری در جایگاهی که در قانون برای این نهاد تعریف شده٬ قرار ندارد.

 

مطهری اخیرا برخی انتقادهای اروپایی‌ها در مورد نقض حقوق بشر در ایران را وارد دانست

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در سفر خود به استان خوزستان پس از ورود به اهواز در مراسم افتتاح «مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب (CTC) در اهواز» شرکت کرد. وی در این سفر تاکید کرد که برای ارتقاء صنعت نفت به سرمایه‌گذاری خارجی نیاز است.

 

 افتتاح مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب در اهواز به‌وسیله حسن روحانی رئیس جمهور در روز یکشنبه ۲۳ آبان

ولید فارِس مشاور امور سیاست خارجی دونالد ترامپ می‌گوید رئیس جمهوری منتخب آمریکا توافق هسته‌ای با ایران را با شکل کنونی‌اش نمی‌پسندد.

ولید فارس

در حالیکه رئیس مجلس ایران خواستار «پرهیز از اظهار نظرهای شتابزده» در مورد رئیس جمهوری منتخب آمریکا شده، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه کیهان ابراز امیدواری کرده که دونالد ترامپ توافق اتمی را «پاره» کند.

 

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، می‌گوید توافق هسته‌ای با ایران، توافقی دوجانبه میان تهران و واشینگتن نیست که دونالد ترامپ در مقام رئیس جمهور آمریکا بتواند آن را برهم بزند.

 

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا،

وزیر امور خارجه ایران در پی پیروزی دونالد ترامپ که وعده داده توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را لغو خواهد کرد گفت تهران از تمام طرف‌ها می‌خواهد به توافق هسته‌ای بین‌المللی وفادار بمانند ولی در غیر این صورت ایران گزینه‌های دیگری دارد.

 

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران.

Template Design:Joomla Group