تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

بستگان آمریکایی‌هایی که در زندان‌های ایران به سر می‌برند یا در این کشور ناپدید شده‌اند، با حضور در مجلس نمایندگان ایالات متحده از دولت باراک اوباما خواستند که با فشار به حکومت ایران در خلال مذاکرات هسته‌ای، زمینه آزادی آنها را فراهم آورد.

برادر جیسون رضاییان، همسر کشیش سعید عابدینی، خواهر امیر حکمتی و فرزند رابرت لویسنون در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دادند

حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت حسن روحانی برای مقابله با تحریم‌ها گفته دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی محمد خاتمی را ممنوع‌التصویر کرده است.

عبد‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید قم گفته جهان کنونی حرفی برای گفتن ندارد و متخصصین شرق و غرب در انتظار شنیدن حرف متخصصین جمهوری اسلامی هستند.

بنا بر مصوبه جدید دولت ایران، انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در اسفندماه به صورت الکترونیک برگزار می‌شود. با توجه به مخالفت‌های گذشته و ابهام در وضعیت زیرساخت‌های کشور تحقق این مصوبه با تردیدهایی روبروست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن نام بردن از جیسون رضائیان، روزنامه‌نگار ایرانی-آمریکایی، به عنوان «یک تبعه ایرانی» اظهارات مقامات آمریکایی درباره روند دادرسی و محاکمه او را «فاقد وجاهت قانونی و حقوقی لازم» دانست.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، بدون اشاره به ضرب‌الاجل تیرماه می‌گوید امیدوار است تهران و قدرت‌های جهانی در «مدت زمانی منطقی» به توافقی جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران دست یابند، اما به شرط آن که طرف مقابل دست از «زیاده‌خواهی‌های» خود بردارد.

 

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در کنار همتای یونانی خود، نیکوس کاتزیاس

جف راتکه، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، می‌گوید که ایالات متحده به دنبال تمدید مذاکرات هسته‌‎ای با ایران پس از مهلت ۱۰ تیرماه نیست. وی همچنین از سفر جان کری به ژنو برای دیدار با محمد جواد ظریف خبر داده است.

جمعی از زنان برنده جایزه صلح نوبل با انتشار بیانیه‌ای بازداشت نرگس محمدی، فعال حقوق بشر در ایران را مغایر با کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق بشر دانستند و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط او شدند.

نرگس محمدی روز ۱۵ اردیبهشت بار دستگیر شد

وزیر خارجه فرانسه می‌گوید تنها توافقی پذیرفته می‌شود که اجازه بازرسی از مراکز نظامی ایران در آن لحاظ شده باشد. عباس عراقچی در مقابل عنوان کرده که ایران به دنبال توافقی خوب است که «جزییات مطلوب ما را برآورده سازد».

جان کری، وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که موفقیت مذاکرات هسته‌ای ایران و رسیدن به توافق نهایی، حامل "پیامی مثبت" برای کره شمالی باشد تا این کشور هم مذاکره بر سر برنامه هسته‌ایش را از سر بگیرد.

Template Design:Joomla Group