تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه ۲۷ بهمن از درخواست وزارت امور خارجه آمریکا برای آزادی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد انتقاد کرده است.

 

مهدی کروبی، زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن به اظهارات رهبر جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و گفت: «ایران خود را دست انداخته است اگر فکر می‌کند رییس‌جمهوری جدیدی سرکار نیامده است».

 

شان اسپایسر در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار داشت: «آیت‌الله‌ها خواهند فهمید که رییس‌جمهوری جدیدی آمده است. این رییس‌جمهور بی‌خیال نمی‌نشیند که ایران با تخطی‌هایش، در توافق مشترک (برجام) شکاف ایجاد کند، بلکه دست به اقداماتی مناسب خواهد زد».

وی افزود: «البته رییس‌جمهوری بارها و بارها گفته است که این اقدامات را از پیش اعلام نمی‌کند و هیچ گزینه‌ای را کنار نمی‌گذارد. گمان می‌کنم ایران خود را دست انداخته است اگر فکر می‌کند که رییس‌جمهور جدیدی نیامده است».

اظهارات سخنگوی کاخ سفید واکنشی به سخنان روز سه‌شنبه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، است که گفته بود «ایرانی از تهدید نمی‌ترسد».

وی با اشاره به دونالد ترامپ افزوده بود: «ما از این آقای تازه‌آمده متشکریم؛ چرا که زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره‌ واقعی آمریکا، حرف‌های ۳۸ ساله‌ جمهوری اسلامی ایران را درباره‌ فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر آمریکا ثابت کرده است».

رییس‌جمهوری جدید آمریکا از دو هفته پیش که سوگند یاد کرده، مواضع تندوتیزی در قبال ایران بویژه پس از آزمایش موشکی جمهوری اسلامی اتخاذ کرده است.

وی گفته است که ایران «با آتش بازی نکند» و ایران «متوجه نیست که رییس‌جمهور اوباما تا چه حد با آنها مهربان بوده است؛ اما من این طور نیستم».

همزمان با این اظهارات، وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی علیه ۲۵ شخص حقیقی و حقوقی در رابطه با آزمایش موشکی ایران اعمال کرد.

مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری آمریکا، نیز به ایران هشدار داده است که در «جدیت» رییس‌جمهوری جدید آمریکا تردید نکند.

وی نیز مانند سخنگوی کاخ سفید گفته که بهتر است ایران نگاهی به تقویم بیندازد و دریابد که رییس‌جمهوری جدیدی در کاخ سفید مستقر شده است.

آمریکا در دوران باراک اوباما همراه با پنج کشور دیگر توافقی با ایران بر سر حل‌وفصل برنامه هسته‌ایش در تیرماه پارسال امضاء کرد که بر اساس آن تهران بسیاری از فعالیت‌های اتمی خود را در ازای لغو تحریم‌های بین‌المللی به حال تعطیل در آورد.

دونالد ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی‌اش با این توافق مخالف بوده است و گفته که آن «بدترین معامله ممکن بوده است». آن‌گونه که مقام‌های دولت جدید آمریکا می‌گویند وی قرار است در این توافق بازنگری کند.

این در حالی است که ایران بازنگری در برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام را رد کرده و آن را توافقی بین‌المللی خوانده است.

 

radiofarda

پس از آنکه همسر احمدرضا جلالی در گفت‌وگو با رادیو فردا از تهدید قاضی صلواتی به صدور حکم اعدام برای این پژوهشگر ایرانی خبر داد، سازمان عفو بین‌الملل نیز می‌گوید مقام‌های قضایی ایران، او را تهدید به اعدام کرده‌اند.

 

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که آزمایش موشکی اخیر «موفقیت‌آمیز» بوده است. همزمان یک روزنامه آلمانی گزارش داد که موشک آزمایش شده ایران به نام «سومار» قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است.

 

یک روزنامه آلمانی نوشته که موشک آزمایش شده ایران «سومار» نام دارد.

رییس‌جمهوری آمریکا ظرف ۱۲ ساعت با فرستادن سه پیام توئیتری، شدیدا ایران را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که «ایران در حال به زانو در آمدن و فروپاشی بود ولی آمریکا با توافق اتمی، آن را نجات داد.»

 

دونالد ترامپ در شبکه اجتماعی توئیتر بسیار فعال است.

رییس فراکسیون امید مجلس می‌گوید که پیگیری‌هایی درباره رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، و ممنوعیت تصویری و محدودیت‌های محمد خاتمی انجام شده و او «خوش‌بین» است که «اتفاق خوبی بیفتند».

 

آقای عارف می‌گوید رفع حصر رهبران معترضان به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ «جزو مطالبات و بخشی از شعارهای» جامعه است.

ایران با دو امتیاز بیشتر ولی یک رتبه سقوط در فهرست سازمان «شفافیت بین‌المللی» در سال گذشته میلادی، با ۲۹ امتیاز در رتبه ۱۳۱ قرار گرفته‌است؛ در وضعیتی برابر با کشورهایی مانند روسیه و قزاقستان. دانمارک همچنان در صدر این فهرست است.

 

بنا بر گزاش‌ها از آمریکا، رئیس‌جمهوری آن کشور طی روزهای آینده قوانینی را امضا خواهد کرد که موقتا، جلوی ورود عمده پناهجویان به خاک آمریکا را می‌گیرد و به محدودیت روند صدور روادید برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر می‌انجامد.

 

حسین میردامادی نامه‌ای به خواهرزاده خود علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری

 

اسلامی، نوشته است. او از خامنه‌ای خواسته تا به دادگاه‌ها دستور دهد

 

از صدور احکام خشن بپرهیزند. او همچنین خواهان رفع حصر و آزادی

 

زندانیان سیاسی شده است.

Iran Ajatollah Ali Khamenei (khamenei.ir)

چند روز مانده به گشایش ۳۵مین جشنواره فیلم فجر، ۴ هنرمند زندانی از

 

اوین طی نامه‌ای ضمن اشاره به حمایت هنرمندان جهان از خود،

 

به "سکوت" هنرمندان داخل کشور در برابر "احکام قضایی و

 

سرنوشت هنری"شان اعتراض کرده‌اند.

Iran Dichter Mehdi und Hossein Rajabian (pelan tv)

Template Design:Joomla Group