تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

منابع خبری در آمریکا خبر داده‌اند که به رغم درخواست وزارت دادگستری و دادستان کل آمریکا از پلیس فدرال برای خودداری از اقدامات اثرگذار بر انتخابات ریاست جمهوری، اف‌بی‌آی به علنی کردن تحقیقات جدید در مورد ایمیل‌های هیلاری کلینتون اقدام کرده است.

 

رئیس‌جمهوری ترکیه می‌گوید در مکالمه تلفنی اخیرش با رئیس‌جمهوری آمریکا به او گفته نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ترکیه، به پیشروی‌های خود در شمال سوریه، به سوی رقه ادامه خواهند داد.

 

گزارش‌ها حاکی است که هواپیمای حامل مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، روز پنجشنبه شب به هنگام نشستن در فرودگاه «لاگوردیا» نیویورک از باند خارج شده است.

 

دونالد ترامپ و مایک پنس

فرمانده ارتش آمریکا در ستاد عملیاتی خاورمیانه، این احتمال را مطرح کرده است که با افزایش فشارها از طرف نیروهای امنیتی عراق و ورود آن‌ها به موصل، شبه‌نظامیان «حکومت اسلامی» دست به «اقدامات وحشیانه» بیشتری خواهند زد.

 

ژنرال وتل فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی، یکی از ستادهای اصلی ارتش آمریکا است که بر عملیات از جمله در غرب آسیا، نظارت می‌کند

کاخ سفید آمریکا می‌گوید رئیس‌جمهوری آن کشور در گفت‌وگویی تلفنی با رئیس‌جمهوری ترکیه، خواستار هماهنگی نزدیک در نبردها علیه گروه موسوم به «حکومت اسلامی» شده است.

 

از راست اردوغان و اوباما

مقامات ترکیه ارتش سوریه را متهم می‌کنند که شورشیان سوری

 

مورد حمایت این کشور را همچنان هدف بمباران قرار می‌دهد،

 

به جای آنکه حملات خود را متوجه شبه‌نظامیان "دولت

 

اسلامی" کند.

Syrien Gefechte um Dabiq (Getty Images/AFP/N. Al-Kathib)

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز چهارشنبه (۲۶ اکتبر / ۵ آبان) اعلام کرد که ارتش سوریه به جای آنکه به مواضع شبه‌نظامیان "دولت اسلامی" (داعش) حمله کند، همچنان شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه را هدف بمباران‌های خود قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، چاووش‌اوغلو در آنکارا تأکید کرد که این حملات رژیم سوریه ترکیه را از عملیات نظامی خود در سوریه باز نخواهد داشت.

او تصریح کرد که عملیات نظامی ترکیه تا تسخیر شهر الباب و کنترل آن به دست نیروهای مورد حمایت ترکیه ادامه خواهد یافت.

ارتش ترکیه می‌گوید که به احتمال بسیار هلکوپترهای ارتش سوریه بمب‌های بشکه‌ای را بر روی شورشیان مستقر در نزدیکی شهر دابق پرتاب کرده‌اند. در اثر این بمباران دو تن از شورشیان کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این شهر یکی از مراکز استقرار تروریست‌های "دولت اسلامی" بوده و اکنون به تصرف واحدهای شورشی مورد حمایت ترکیه افتاده که کنترل آن را در دست گرفته‌اند.

 

ترکیه از دو ماه پیش با نیروهای زرهی و جنگنده‌های خود وارد عملیات نظامی در حمایت از شورشیان سنی و ترکمن شد. ترکیه قصد دارد بدین گونه از یک سو شبه‌‌نظامیان "دولت اسلامی" را از مرزهای خود دور نگه دارد و از سوی دیگر مانع از پیشروی کردها شود. دولت ترکیه از قدرت گرفتن نیروهای کرد درون مرزهای خود نگران است.

هفته گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که حضور سربازان ترکیه در خاک این کشور به معنای تشدید درگیری‌های و "نقض شدید حاکمیت سوریه" است.

dw.com

پس از رانده شدن داعش از موصل چه بر سر این شهر خواهد آمد؟

 

این سوالی است که اذهان را به خود مشغول کرده است. آوارگان

 

شهر به بازگشت دوباره به خانه‌هایشان فکر می‌کنند، اما

 

دیگران طرح‌هایی سیاسی دارند.

Irakischer Ort Bartella vom IS befreit (Picture-Alliance/dpa/J. Kuhlmann)

تازه‌ترین قطعنامه‌ نهاد تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد

 

بر تعلق "حرم قدس شریف به مسلمانان" تاکید می‌ورزد. دو هفته

 

پیش نیز یونسکو قطعنامه مشابهی تصویب کرد که تعلیق همکاری

 

اسرائیل با این نهاد را در پی داشت.

نمایی از مسجد الاقصی

در کمتر از دو هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نتایج رای گیری پیش از موعد نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات در برخی از ایالت‌های کلیدی از موقعیت بهتری نسبت به رقیب خود دونالد ترامپ برخوردار است.

 

صندوق کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید در یک حمله هوایی به مدرسه‌ای در منطقه تحت کنترل شورشیان در ادلب سوریه، دست‌کم ۲۲ کودک و شـِش آموزگار کشته شده‌اند. یونیسف می‌گوید این «فاجعه» اگر عمدی انجام شده باشد «جنایت جنگی» است.

 

تصویری از مدرسه‌ای که بمباران شده‌است

Template Design:Joomla Group