تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

پس از آنکه مشاوران یکی از نامزدهای اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، روسیه را به دست‌داشتن در حملات سایبری به کارزار او متهم کردند، وزارت خارجه فرانسه در مورد دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آن کشور، به مسکو، هشدار داد.

 

امانوئل ماکرون وزیر پیشین اقتصاد فرانسه، رهبر «ان‌مارش» حزبی سوسیال‌لیبرال است

دستیاران امانوئل ماکرون، نامزد مستقل و میانه‌روی انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه که از هواداران اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، روسیه را متهم کرده‌اند که در حملات سایبری به وب‌سایت و سرور‌های کارزار آقای ماکرون «حمله کرده‌است».

وزارت خارجه فرانسه اکنون در واکنش گفته پاریس «دخالت‌های سایبری را برنمی‌تابد».

ژان مارک ارو گفته است «ما هیچ دخالتی، به هر شکلی که صورت بگیرد، را در جریان انتخابات خود نمی‌پذیریم. هیچ‌چیزی از طرف روسیه یا از طرف هر کشور دیگری».

آقای ارو گفته است کشورش در صورت چنین دخالت‌هایی، «در صورتی که لازم بشود، دست به اقدام تلافی‌جویانه می‌زند».

کاخ کرملین روسیه، ۲۷ بهمن، اتهام‌ها را رد کرده و آن را «مضحک» توصیف کرده‌است. روسیه در عین‌حال از طرف نهادهای امنیتی آمریکا، به دخالت در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آن کشور نیز متهم شده‌است. اتهام دیگری که مسکو همواره رد کرده‌است.

زمان انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در حالی نزدیک می‌شود که رسوایی‌ها و گزارش‌‌های مختلف، کارزار نامزدهای احزاب اصلی آن کشور را تحت تاثیر قرار داده‌است. از سوی دیگر نظرسنجی‌ها حاکی‌ست مارین لو پن، رهبر جبهه ملی فرانسه، که یک تشکل راست تندرو توصیف می‌شود، در مرحله اول انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز خواهد شد. انتخابات فرانسه دو مرحله‌ای‌ست و دو نامزد برتر در مرحله دوم به رقابت نهایی می‌پردازند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد امانوئل ماکرون، در صورت راه‌یابی به مرحله دوم، می‌تواند بر مارین لو پن پیروز شود.

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی می‌گوید با افزایش اقبال ماکرون در انتخابات، رسانه‌های دولتی و هوادار کرملین، حملاتی را متوجه او کرده‌اند.

در ماه ژانویه وزیر دفاع فرانسه هشدار داده بود که انتخابات پیش‌رو ممکن است هدف حملات و دخالت‌های سایبری قرار گیرد.

شماری از مقام‌های آلمانی نیز در مورد «دخالت‌های خارجی» و حملات سایبری روسیه و یا عوامل وابسته به مسکو، به انتخابات پارلمانی آن کشور در سال ۲۰۱۷ هشدار داده‌اند.

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در ماه‌های آوریل و مه، و انتخابات فدرال آلمان در ماه سپتامبر برگزار می‌شوند.

radiofarda

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group