تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

همزمان با تعطیلی تعدادی از مغازه‌های طلافروشی در تهران و زنجان به دلیل اعتراض به مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصدی طلا، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا از مکاتبات با ریاست جمهوری و مجلس برای کاهش این مالیات به سه درصد خبر داد.

 

یک طلافروشی در تهران.

خبرگزاری ایسنا روز پنجشنبه، ۴ آذر، از تعطیلی مغازه‌های طلافروشی در پاساژهای تهران، نور و بازار زنجان به دلیل اعتراض به «بالا بودن مالیات بر ارزش افزوده » خبر داد.

براساس این گزارش، اتحادیه طلافروشان تهران این موضوع را رد نکرده و محمد صفایی، رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان، نیز تعطیلی طلافروشی‌های این استان را در اعتراض به «بالا بودن مالیات بر ارزش افزوده » تایید کرد.

به گفته آقای صفایی، در پی ابلاغ حدود هفت، هشت مورد برگه مالیات ارزش افزوده مربوط به سال‌های ۹۱ و ۹۲ «با مبلغ ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون» تومان در دو روز گذشته، طلافروشی‌های زنجان در اعتراض، مغازه های خود را بسته‌اند.

وی گفت که با پیگیرهای معاونت امنیت سیاسی استانداری و مدیرکل دارایی استان، قرار شده این مغازه‌ها کار خود را از سر بگیرند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان تاکید کرد که مالیات بر ارزش افزوده با رقم ۹ درصد فعلی «قابل پرداخت نیست».

قانون مالیات بر ارزش افزوده، از سال ۸۷ در ایران برای برخی از اصناف به اجرا آمد و در آن هنگام با مقاومت صنف طلافروشان از جمله در اصفهان و تهران روبه‌رو شد.

در سال‌های گذشته نیز طلافروشان در شهرهای مختلف ایران بارها در اعتراض به مالیات بر ارزش افزوده مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

در این مدت دولت بارها سعی کرده است که از طریق هشدار به صنف طلافروشان٬ مالیات بر ارزش افزوده طلا را دریافت کند.

در همین حال محمدولی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، از مکاتبات این اتحادیه با نهاد ریاست جمهوری و مجلس برای کاهش شش درصدی مالیات بر ارزش افزوده طلا خبر داد.

به گفته آقای ولی، توضیحاتی به هر دو نهاد ارائه شده و قرار است به زودی در جلساتی نظرات طرفین اعلام شود.

وی اعلام کرد که با توجه به مذاکرات انجام شده، احتمال کاهش شش درصدی مالیات بر ارزش افزوده طلا وجود دارد.

اعتراض به قانون مالیات بر ارزش افزوده در چند سال اخیر اعتصاب دیگر اصناف بازار از جمله صنف آهن‌فروشان و پارچه‌فروشان را نیز به همراه داشته است.

radiofarda

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group