تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

بر اثر انفجار یک تانکر انتحاری بمب‌گذاری شده در یک پمپ بنزین در جاده بین کربلا و بغداد در مسیر بازگشت زائران ایرانی مراسم اربعین، دست‌کم هفتاد تن کشته شده‌اند که اکثر آنها ایرانی هستند.

 

 پمپ بنزینی که در شوملی هدف حمله قرار گرفت

درحالی که پلیس عراق از کشته شدن ۵۶ نفر از جمله ۲۰ ایرانی در این انفجار خبر داده، شبکه العالم، وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی، اعلام کرد که در این انفجار تاکنون ۶۰ زائر ایرانی کشته شده‌اند و به دلیل وجود مجروحان زیاد، ممکن است این آمار افزایش پیدا کند.

براساس این گزارش، دست کم شش اتوبوس حامل زوار ایرانی، بحرینی و عراقی که در زمان انفجار در پمپ بنزین بودند، به طور کامل در آتش سوخته‌اند.

پیرحسین کولیوند، رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین، نیز اعلام کرد که تاکنون کشته شدن ۲۰ ایرانی در این انفجار تایید شده و این آمار افزایش پیدا خواهد کرد.

سرکنسول ایران در مصاحبه به شبکه خبر گفت که علت سوختگی شناسایی کشته‌شدگان اتوبوس ایرانی که مورد حمله انتحاری گرفته با دشواری صورت می‌گیرد وی همچنین گفت زخمی‌ها به بیمارستان‌های شهر حله انتقال داده شده‌اند.

براساس گزارش‌ها دراین انفجار بیش از ۵۰ ایرانی نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش رویترز گروه موسوم به حکومت اسلامی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

خبرگزاری فرانسه درباره این انفجار نوشته است که انفجار در یک پمپ بنزین رخ داده که هفت اتوبوس حامل زائران کربلا، که از مراسم اربعین باز می‌گشتند، در آنجا توقف کرده بودند.

همچنین به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران این انفجار درسه راهی الشوملی در صد وبیست کیلومتری ِ جنوب بغداد و ۸۰ کیلومتری کربلا رخ داده که محل اصلی بازگشت زائران ایرانی از دو شهر کربلا و نجف به سمت مرز مهران است .

روز ۱۶ آبان نیز در یک انفجار در سامرای عراق هشت ایرانی کشته شده و نزدیک به ۱۰۰ ایرانی مجروح شده بودند.

مسئولیت انفجار سامرا را نیز گروه حکومت اسلامی، داعش، بر عهده گرفته است.

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از ایرانیان برای برگزاری مراسم سوگواری محرم و صفر، به ویژه در ایام اربعین، به کربلا می‌روند، و حضور در اماکن مقدس شیعه در دیگر شهرها از جمله سامرا، کاظمین و نجف هم از برنامه‌های جانبی زائران ایرانی در سفر به عراق است.

این مراسم در سال‌های اخیر صحنه حضور میلیون‌ها زائر شیعه از کشورهای مختلف بوده و به گفته مقامات حدود دو میلیون ایرانی در اربعین امسال به عراق سفر کرده‌اند.

radiofarda

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group