تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

رئیس‌جمهور آمریکا به گروه‌های میانه‌روی اپوزیسیون سوریه اطمینان داد که آمریکا حمایت بیشتری از آنها خواهد کرد. او تأکید کرد که برای پایان جنگ در سوریه هدف نخست باید عقب راندن شبه‌نظامیان "دولت اسلامی" باشد.

آمریکا تصمیم دارد آموزش نظامی نیروهای میانه‌روی اپوزیسیون سوریه را گسترش و تجهیزات بیشتری در اختیار آنها قرار دهد. باراک اوباما در جریان دیدار از وزارت دفاع آمریکا از تقویت نبرد با شبه‌نظامیان "دولت اسلامی" خبر داد.

رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه بعداز ظهر (۶ ژوئیه/ ۱۵ تیر) در پنتاگون گفت:«ما حملات خود را به مواضع "دولت اسلامی" در سوریه شدت می‌بخشیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا افزود. «حملات هوایی ما بر پایگاه‌های استخراج نفت و گاز متمرکز خواهند بود که عملیات‌ دولت اسلامی را از نظر مالی تأمین می‌کنند.»

در روزهای گذشته ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا حملات سنگینی علیه مواضع داعش در رقعه انجام داده است. این ائتلاف از سپتامبر سال گذشته عملیات هوایی خود را آغاز کرده است.

اوباما در سخنان خود تأکید کرد: «اگر ما شریکی کارآمد در عملیا‌‌ت‌ زمینی داشته باشیم می‌توانیم "دولت اسلامی" را عقب برانیم.»

او عقب راندن شبه‌‌نظامیان این گروه تروریستی از کرکوک، سنجار و کوبانی را به عنوان نشانه‌ای از اين ادعا نام برد و در عین‌حال تصریح کرد که نبرد عليه "دولت اسلامی" طولانی خواهد بود.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه افزود که خواستار اقدامات بیشتری برای آموزش و تجهیز نیروهای میانه‌روی مخالف بشار اسد در سوریه است اما توضیح بیشتری در مورد این اقدامات نداد.

اوباما تنها تأکید کرد نیروهایی که از ماه مه تا کنون توسط ارتش امریکا در اردن و ترکیه آموزش نظامی داده می‌شوند وارد نبرد با "دولت اسلامی" خواهند شد.

واشنگتن تأکید دارد که برای پایان جنگ سوریه، نبرد با حکومت اسد در حال حاضر نقشی جانبی دارد.

اما وزارت دفاع این کشور چندی پیش اذعان کرد آموزش نیروهای سوری با مشکل مواجه شده است چون تنها تعداد اندکی از آنها خواست ‌ارتش آمریکا را اجرا می‌کنند.

این دسته از نیروهای آموزش دیده سوری، براندازی بشار اسد را هدف نخست خود می‌دانند.

آمریکا تصمیم دارد در عراق نیز نبرد زمینی علیه "دولت اسلامی" را تقویت کند.

اوباما عصر دوشنبه در پنتاگون افزود: «ما ارسال تجهیزات نظامی مانند سلاح‌های ضد تانک به نیروهای امنیتی عراق را تسریع خواهیم کرد.»

DW.COM

Template Design:Joomla Group