تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی ایران گفته است که دادستان جرائم

 

پزشکی علیه وکیل خانواده عباس کیارستمی اعلام جرم می‌کند. او علت

 

را انتشار خبر حکم پیش از تایید قطعی آن و "دستکاری" در حکم پرونده

 

بر شمرده است.

Iran KW 28 Kiarostami (IRNA)

پس از انتشار خبر حکمی که برای احمد میر، پزشک معالج عباس کیارستمی در هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی صادر شده بود، روز سه‌شنبه (۱۳ مهر/۴ اکتبر) ایرج خسرونیا، رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی ایران به خبرگزاری ایسنا گفت که حکمی که از سوی وکیل خانواده کیارستمی در رسانه‌ها منتشر شده، حکمی نیست که از سوی این هیات صادر شده و "دستکاری" شده است.

او اضافه کرد که در عین حال حکم صادر شده، هنوز قطعی و تایید شده نیست و انتشار علنی آن جرم محسوب می‌شود. رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی از اعلام جرم دادستان جرائم پزشکی علیه وکلای خانواده کیارستمی خبر داد.

 

روز دوشنبه (۱۲ مهر/۳ اکتبر) مانوش منوچهری، وکیل خانواده عباس کیارستمی جزئيات حکم پرونده پزشکی او را در اختیار خبرآنلاین قرار داده بود. حکمی که در آن به این موارد اشاره شده است:

«تاخیر در اقدام به عمل جراحی مرحله دوم علیرغم وجود شواهد کلینیکی و پاراکلینیکی دال بر خونریزی بیمار، بروز عوارض بعدى بر اثر این تاخیر، مغايرت در شرح عمل و اظهارات شفاهى پزشك معالج، عدم درج نتيجه ويزيت بيمار و سير بيمارى به طور روزانه در پرونده بالينى و بالاخره ترك بيمار با وجود عوارض ايجاد شده و رفتن به مسافرت که قصور از وظایف پزشكى تلقى می‌شود.»

در رای هیات بدوی آمده است که "قصور" پزشک معالج "محرز و مسلم" بوده و"نامبرده به سه ماه محروميت از رفتن به مطب محل ارتكاب تخلف" محکوم می‌شود. این حکم به مدت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ آن قابل اعتراض و تجدیدنظر است. 

 

در حکمی که با امضای "عضو قضایی/ سید جواد ذبیج‌زاده" در خبر آنلاین درج شده، هم‌چنین آمده است: «در خصوص شكايت ديگر شاكى عليه آقاى دكتر مازيار پارسا و مديريت بيمارستان جم آقاى دكتر محسن تدين فر دائر بر قصور پزشكى مقرر است پرونده تفكيك و جهت رسيدگى و انجام تحقيقات لازم به دادسراى سازمان نظام پزشكى اعاده گردد.»

اما زمانی که حکم پرونده منتشر شد، روزنامه "شهروند" از قول ایرج خسرونیا نوشت که "حکم جعلی" است و "نامه‌ای است که اسم یک قاضی زیر آن آمده و معلوم نیست که چگونه منتشر شده است". او به ایسنا نیز گفته است: «حکمی که ما صادر کردیم به امضای ۱۰ نفر بوده است.»

عباس کیارستمی، کارگردان نامی ایران اسفند ماه سال گذشته پس از بستری شدن در بیمارستان جم تهران برای "جراحی انتخابی پولیپ روده" به اتاق عمل برده شد. او تا اوایل اردیبهشت ۹۵ چندبار تحت عمل جراحی در ناحیه روده قرار گرفت و سرانجام بنا به تصمیم خودش برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت و پس از چند روز در آن شهر درگذشت.

 

هیأت بدوی دادگاه نظام پزشکی در حکم اولیه خود که هفته گذشته ابتدا در فضای مجازی منتشر شد، درباره پرونده عباس کیارستمی اعلام کرده بود که پزشک معالج کیارستمی در ۴ مورد مقصر دانسته شده و به محرومیت محدود (کمتر از یک سال) از طبابت محکوم شده است. حکمی که به گفته وکلای خانواده کیارستمی کامل نبود و "شکایت نه فقط از یک پزشک بلکه از دو شخص حقیقی و حقوقی دیگر نیز صورت گرفته که هیات نظام پزشکی در این باره بررسی انجام نداده است".

dw.com

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group