تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

پانزدهمین دوره از مسابقات پارالمپیک در ریو با جشنی پرشور و باشکوه

 

پایان یافت. در مراسم پایانی همچنین به بهمن گلبارنژاد، ورزشکار ایرانی

 

که جان خود را در جریان پارالمپیک ریو از دست داده بود، ادای احترام شد.

تصویری از بهمن گلبارنژاد در مراسم اختتامیه پارالمپیک

بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو عصر یکشنبه به وقت محلی (۱۸ سپتامبر / ۲۸ شهریور) پایان یافت. مراسم پایانی پانزدهمین دوره‌ی پارالمپیک نیز چون مانند مراسم افتتاحیه این مسابقات با جشنی رنگارنگ و باشکوه همراه بود.

فیلیپ کارون، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک ضمن اعلام رسمی پایان مسابقات ریو، رقابت‌های این دوره را "فوق‌العاده" خواند.

او در نطق پایانی خود گفت که مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو "به عنوان "بازی‌هایی موفق در اذهان خواهد ماند، چیزی که شاید برخی‌ها را شگفت‌زده کند".

فیلیپ کارون از این بازی‌ها به عنوان "کارناوال ورزشی" یاد کرد. 

ورزشکاران و ورزش‌دوستان پارالمپیک ریو را با جشنی بزرگ وداع گفتند

در مراسم اختتامیه پارالمپیک ریو همچنین به بهمن گلبارنژاد، دوچرخه‌سوار ایرانی که روز شنبه (۱۷ سپتامبر) جان خود را بر اثر سانحه‌ای در جریان مسابقات از دست داده بود، ادای احترام شد.

برای گرامی‌داشت یاد او یک دقیقه سکوت در ورزشگاه عظیم ماراکانا حاکم بود.

کاروان ورزشی ایران با کسب مقام پانزدهم در رده‌بندی نهایی دوره‌ای موفق را پشت سر گذاشت. ۸ مدال طلا، ۹ مدال نقره و ۷ مدال برنز حاصل تلاش ۱۱۱ ورزشکار ایرانی بود که برای حضور در این رقابت‌ها راهی ریو شده بودند.

 
 
شنیدن صوت05:56

علل کامیابی ورزشکاران در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو چیست؟ • گفت‌وگو با پیام یونسی‌پور

کاروان ورزشی چین با ۱۰۷ طلا، ۸۱ نقره و ۵۱ برنز بیشترین مدال‌ها را به خود اختصاص داد و در رده‌بندی پایانی در رتبه نخست قرار گرفت.

کاروان ورزشی آلمان نیز با کسب ۱۸ طلا، ۲۵ نقره و ۱۴ برنز و کسب مقام ششم در رده‌بندی نهایی به کار خود در این بازی‌ها پایان داد.

فیلیپ کارون، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک، در هنگام اعلام پایان رسمی مسابقات پارالمپیک ریو، پرچم پارالمپیک را به خانم یوریکو، کوئیکه، فرماندار توکیو داد.

توکیو در سال ۲۰۲۰ میزبان برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک تابستانی خواهد بود.

 

 

 

dw.com

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group