تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

دیدار تیم‌های ملی ایران و چین از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ با تساوی بدون گل به پایان رسید. این بازی در ورزشگاه شهر شن‌یانگ برگزار شد.

 

 

 صدمین بازی ملی آندرانیک تیموریان، کاپیتان تیم ایران

تیم ملی ایران چند موقعیت برای گلزنی را از دست داد. چینی‌ها هم چشم به ضدحملات دوخته بودند اما کیفیت پایین چمن ورزشگاه، روی نمایش هر دو تیم تاثیر گذاشته بود.

میزبان این دیدار در لحظات پایانی بازی، معتقد به خطای پنالتی توسط سیدجلال حسینی بود اما داور، نقطه پنالتی را نشان نداد.

یدالله سلیمانی کارشناس داوری در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: «شانس آوردیم که داور خطا نگرفت. حرکت مدافع ایران کاملاً خطا بود و داور می‌توانست پنالتی اعلام کند.»

سعید مظفری‌زاده نیز معتقد است این صحنه، خطای بزرگ داور مسابقه بود. اما ایرج نظری دیگر کارشناس داوری، گفته: «اصلاً خطایی صورت نگرفت. هر دو بازیکن برای تصاحب توپ رفتند و جدال بر سر توپ بود.»

در این مسابقه سعید عزت‌اللهی هافبک دفاعی ۱۹ ساله تیم ملی ایران، روزی کم اشتباه را سپری کرد. میلاد محمدی ۲۲ ساله و مهدی ترابی ۲۱ ساله هم نمایش خوبی داشتند.

اما برخی بازیکنان نیز کمتر از سطح انتظار ظاهر شدند. جهانبخش روزی پراشتباه را پشت سر گذاشت. آزمون نیز مانند دیدار قبلی، در آزار خط دفاعی حریف و گشودن دروازه‌شان ناکام ماند. او خود نیز در پایان مسابقه نارضایتی‌اش را از نتیجه مسابقه اعلام کرد.

در دیگر بازی این گروه هم توپی از خط دروازه‌ها نگذشت و کره جنوبی با سوریه به تساوی بدون گل رسیدند.

در ترکیب ایران علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، پژمان منتظری (سیدجلال حسینی)، رامین رضاییان، میلاد محمدی، آندرانیک تیموریان، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی (رضا قوچان‌نژاد)، وحید امیری (مهدی ترابی) و سردار آزمون بازی کردند.

دو تعویض نخست ایران اجباری بود. در این بین پژمان منتظری به خاطر شدت مصدومیت، به بیمارستان منتقل شد.

سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری گفت: سعی کردیم تهاجمی بازی کنیم اما چین بیشتر روی ضدحملات تاکید داشت. می‌توانستیم ببریم چون موقعیت بیشتری به وجود آوردیم. نمی‌توانم بگویم کاملاً راضی بودیم اما مطمئناً بازی برای دیگر رقبا نیز در اینجا سخت خواهد بود.

کارلوس کی‌روش در ادامه گفت: ژانگ یونینگ شماره ۹ چین دردسرهای زیادی ایجاد کرد. دو مدافع میانی ما اجبار داشتند با تمرکز خوبی بازی کنند چون او نمایش خوبی ارائه کرد.

کی‌روش همچنین درباره جایگزینی میلاد محمدی به جای احسان حاج‌صفی گفت میلاد بازیکنی هجومی است که سرعتش با چین تطبیق داشت و این کار را نیز انجام داد.

در گروه مقابل، ژاپن موفق شد با دو گل تایلند را شکست دهد و اولین امتیازهایش را در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی کسب کند.

عربستان هم با وجودیکه از عراق عقب افتاده بود، با دو پنالتی در ۱۰ دقیقه پایانی توانست به پیروزی برسد. عراق در بازی قبلی هم با پنالتی دقیقه ۸۴ مقابل تایلند برنده شد.

از گروه ایران، آخرین بازی هفته دوم را امشب قطر و ازبکستان در دوحه برگزار خواهند کرد. اگر ازبکستان پیروز شود جای ایران را در صدر جدول خواهد گرفت اما برد قطر یا تساوی مسابقه، باعث تداوم صدرنشینی ایران می‌شود.

radiofarda

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group