تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

به دستور دادستانی نیشابور کنسرت شهرام ناظری در این شهر لغو شد.

 

 

 

 

 

از سوی دیگر مسئولان قضایی ایران اعلام کردند که ۸ نفر در ارتباط با تهیه کلیپ‌های "مبتذل" موسیقی در تهران بازداشت شده‌اند.

Bildergalerie Iran 14.08.2014

جواد فرجی، تهیه‌کننده کنسرت شهرام ناظری اعلام کرد که دادستانی شهر نیشابور گفته که در صورت هر گونه اقدامی برای پرپایی کنسرت این خواننده، با شهرام ناظری برخورد قانونی خواهد شد.

بنا به گزارش خبرگزاری ایسنا و به گفته فرجی در پی لغو برخی کنسرت‌های موسیقی پیشاپیش برای ۱۰ و ۱۱ خرداد ماه از مسئولان شهر نیشابور مجوز برای امنیت برنامه اخذ شده بود. مسئولان فرمانداری و نیروی انتظامی نیز قول همکاری داده بودند.

 

به گفته فرجی با مراجعه به دادستانی نیشابور برگزارکنندگان کنسرت متوجه می‌شوند که دادستان شهر به شدت مخالف برگزاری کنسرت ناظری در این شهر است.

فرجی افزود: « من با اشاره به اخذ تمام مجوزهای قانونی و قولی که آقای فرماندار به استاد ناظری برای برگزاری این برنامه داده بودند، تاکید کردم که این برنامه همه‌ی مجوزها را دارد ولی آقای دادستان خیلی واضح تهدید به برخورد با شخص شهرام ناظری در صورت برگزاری کنسرت کرد.»

در پی این تهدیدها مسئولان برگزاری موسیقی اعلام کردند که کنسرت شهرام ناظری در نیشابور لغو شده است. مدیر برنامه‌های شهرام ناظری نیز لغو کنسرت این خواننده به دستور دادستانی نیشابور را تایید کرده است.

دستگیری تهیه‌کنندگان کلیپ‌های موسیقی

در هفته گدشته دست‌کم ۸ نفر به اتهام "تهیه کلیپ‌های مبتذل" موسیقی در تهران دستگیر شدند. بنا به گزارش سایت میزان مسئولان قضایی گفته‌اند که کلیپ‌های این افراد در "شبکه‌های معروف ضدانقلاب" پخش می‌شده است.

 

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران ضمن تایید دستگیری این تهیه‌کنندگان گفت: « پرونده این افراد در دادسرای فرهنگ و رسانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

نام افراد بازداشت‌شده هنوز اعلام نشده است. پیشتر نیز سازمان عفو بین‌الملل خبر داده بود که سه هنرمند ایرانی برای اجرای حکم‌شان به دادستانی فراخوانده شده‌اند.

یوسف اعتمادی و مهدی رجبیان که در کار موسیقی فعالیت داشته‌اند به همراه حسین رجبیان، فیلم‌ساز هر یک به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده‌اند. به گفته دادستانی این افراد دست به تولید و انتشار "موسیقی زیرزمینی" زده و"علیه نظام" جمهوری اسلامی تبلیع کرده‌اند.

dw.com

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا
Template Design:Joomla Group