تبلیغات

ورود

پر بازدیدترین اخبار

آخرین خبرها

مطالب مرتبط

سخنگوی دولت ایران از "تخریب" دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در مراسم تشییع جنازه کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق که در تهران برگزار شد‌، انتقاد کرد. در این مراسم حسن روحانی "بی‌عرضه" و علی لاریجانی "بی‌غیرت" خوانده شدند.

محمدباقر نوبخت‌، سخنگوی دولت حسن روحانی، روز چهارشنبه ۲۷ خرداد (۱۷ ژوئن) در حاشیه نشست هیات دولت گفت که تخریب دولت و تیم مذاکره کننده ایران با هر انگیزه‌ای که صورت بگیرد، خلاف مصالح ملی است.

او افزود که این رفتارها در تعارض با توصیه علی‌خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران در مراسم تشییع پیکر ۲۷۵ تن از کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق که روز سه‌شنبه (۲۶خرداد) در تهران برگزار شد، به روسای دولت و مجلس ایران توهین شده است.

انتقاد تند از سیاست هسته‌ای دولت روحانی

به نوشته این خبرگزاری یکی از سخنرانان این مراسم خطاب به حسن روحانی گفت: «اینجا می‌نشینی و توافق هسته‌ای و آب این مملکت را به تحریم ربط می‌دهی. اگر عرضه نداری برو کنار.»

حسن روحانی روز ۱۷ خرداد ماه در مراسم جایزه ملی محیط زیست گفته بود: «این که می‌گوییم تحریم‌های ظالمانه از بین بروند‌، برخی چشم خود را بی‌خود نچرخانند. تحریم ها باید از بین بروند تا سرمایه‌گذار به کشور بیاید و باید سرمایه‌گذاری انجام شود از مشکل آب خوردن مردم تا مشکلات مالی و بانکی مردم حل شود.»

این سخنان با انتقاد جریانات تندرو محافظه‌کار روبرو شد و حسن روحانی را متهم کردند که با بزرگ کردن مساله تحریم‌ها، به دنبال تسلیم در مذاکرات هسته‌ای است.

روحانی اما بار دیگر در سالگرد انتخاب خود به عنوان رییس‌جمهور با اشاره به اینکه تحریم‌ها موفق نبوده ‌ولی موثر بوده‌اند، تاکید کرد: «تحریم‌های ظالمانه حتی شامل ساختن سدی بود که آب خوردن مردم یک شهر را تامین می‌کرد. برای دارو بود... ابعاد تحریم‌ها وسیع بود و آب و نان مردم را فرا گرفت.»

"بی‌غیرت" خواندن علی لاریجانی

در مراسم تشییع پیکر کشته شدگان جنگ، علی لاریجانی‌ رئیس مجلس ایران نیز از گزند انتقادات در امان نماند. یکی از سخنرانان این مراسم از دیدار رئیس‌مجلس ایران به هیات نمایندگی پارلمان اروپا انتقاد کرد.

او در سخنانی گفت: «در بیرون هرکاری می‌کنید خودتان می‌دانید و خدای خودتان، آن هم اجازه نمی‌دهیم بهتان. مسئولی که در جمهوری اسلامی به خاطر پز دادن مقابل یک دیپلمات با هزار قلم آرایش و سر باز و فقط یک کلاه نمادین بر روی سر می‌روی و با او حال و احوال و مذاکره می‌کنی، خاک بر سرت بی‌غیرت.»

روز شنبه (۱۶ خرداد) المار بروک، رئیس کمیته کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا، به همراه یک هیئت ۷ نفره با شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیز علی لاریجانی، رئیس مجلس، دیدار کرد.

پس از انتشار تصاویری از این دیدار، نحوه پوشش ماریچه اسخاکه، سیاستمدار هلندی همراه این هیئت، به موضوعی بحث‌برانگیز تبدیل شد و انتقادهایی را به همراه آورد.

 

DW.DE

Template Design:Joomla Group